Обов’язкову автоцивілку можуть скасувати

У парламенті пропонують зробити автострахування добровільним.

Верховній Раді запропонували скасувати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ). Автор законопроекту, позафракційний депутат Валерій Шаманов при розробці документу мотивувався тим, що по автоцивілці дуже часто компанії затягують страхові виплати ще й постійно підвищують тарифи, пише kommersant.ua.

“Метою законопроекту є вирішення проблемних питань, які виникли навколо Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ), і стимулювання страховиків надавати більш якісні послуги в сфері автомобільного страхування”, – говориться в пояснювальній записці до документа. Колега Валерія Шаманова по комітету, народний депутат Андрій Пінчук, який курує питання страхування, підтримує запропоновану ініціативу.

“ОСЦПВ – соціальний вид страхування, але страховий ринок неадекватно ставиться до запропонованої державою можливості: за рахунок премій по ОСЦПВ компанії прагнуть покрити всі свої витрати, не дотримуючись при цьому права клієнтів – кількість скарг від них постійно зростає”, – розповів Пінчук.

Зі свого боку страховики просто шоковані пропозицією нардепа. За їх словами, обов’язкове страхування цивільної відповідальності – це міжнародне вимога. “Без “зеленої карти”, яка є доповненням до полісу ОСЦПВ, автомобіліст просто не зможе виїхати за межі країни. До того ж для СК, що працюють з населенням, “автоцивілка” залишається основним драйвером зростання. Тільки в минулому році ринок ОСАГО виріс на третину”, – пояснив керівник відділу андеррайтингу страхової компанії “QBE Україна” Святослав Ярошевич.

Нагадаємо, обов’язкове страхування відповідальності діє в Україні з 1 січня 2005 року. За сім років покриття парку автомобілів досягло лише 90%, але навіть ця планка могла виявитися недосяжною, якщо б в 2008 році Верховна рада не підвищила штрафи за відсутність ОСЦПВ з 8,5-17 грн до 425-850 грн. Для порівняння, в середньому вартість страхового поліса в Києві становить близько 700 грн, хоча його ціна в кожному конкретному випадку залежить від багатьох коефіцієнтів.

tsn.ua