Початок будівництва Бескидського тунелю відклали на листопад

Міністерство інфраструктури України планує розпочати роботи з будівництва нового Бескидського тунелю в Карпатах наприкінці листопада цього року.

“Враховуючи погодні умови, ми почнемо роботи наприкінці листопада”, – повідомив віце-прем’єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков на брифінгу в Києві.

За його словами, перед початком робіт відбудеться презентація цього об’єкта.

Нагадаємо, на цього року Укрзалізниця оголосила про намір розпочати будівництво нового Бескидського тунелю, який збільшить транзитні можливості України із перевезення вантажів до Центральної та Західної Європи.

Без будівництва нового Бескидського двоколійного тунелю транзитні вантажі можуть піти в обхід України – територією Польщі та Білорусі, зазначає відомство.

Бескидський тунель у Карпатах є єдиною одноколійною ділянкою V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії. Це створює перешкоди для інтеграції транспортної мережі країни з європейською та повноцінного використання її транзитного потенціалу.

“Будівництво Бескидського тунелю розраховане на 4 роки. Проект вже розроблений Будівельною асоціацією “Інтербудмонтаж – Україна”. Тунель завдовжки 1 822 метри планується побудувати поруч із наявним одноколійним, який за свою більше ніж 125-річну історію вже досяг аварійного стану», – зазначають в Укрзалізниці.

Орієнтовна вартість будівництва становить 102,7 млн євро без урахування підготовчих робіт на підходах до тунелю, які Львівська залізниця здійснює за власні кошти. Там вже укладено три під’їзні шляхи, ведеться будівництво під’їзних автомобільних доріг.

З минулого року, Львівська залізниця власним коштом здійснює підготовчі роботи для будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю. Сам тунель будуватимуть за позику ЄБРР.

Історичний Бескидський тунель було побудовано в 1886 році і на сьогодні він вже вичерпав експлуатаційний ресурс. Через деформацію його обробки та руйнування дренажної системи в нього потрапляють підземні води, а взимку волога перетворюється на лід, що загрожує безпеці руху поїздів. Тунелем поїзди проходять з мінімальною швидкістю. Крім того, одноколійний тунель обмежує пропускну здатність усього міжнародного транспортного коридору.

Інтерфакс-Україна