Сенченко заявив, що ультиматум Кличка призвів до втрати Криму

Колишній виконуючий обов’язки заступника голови Адміністрації президента Андрій Сенченко звинуватив мера Києва Віталія Кличка в тому, що через його ультиматум Україна втратила Крим.

Про це він заявив в ефірі 5 каналу у вівторок ввечері.

“На мій погляд, винен у здачі Криму пан Кличко. Бо (…) 23 лютого ми вже мали в кримському парламенті, це я вам кажу як кримчанин, 76 голосів зі 100 за зняття Константінова та Могильова. І можна було це 23-го провести”, – сказав Сенченко.

“І коли виникло питання про те, що за Конституцією Криму має бути згода президента на зміну прем’єр-міністра в Криму, то не змогли цього зробити, тому що Кличко вперся і сказав “Поки шахматку по всій країні не поділимо, я проти”. Що таке проти? В іншому випадку, каже, я не підпишу коаліційну угоду, не буде уряду країни і так далі. Я нагадаю, тоді не було влади взагалі”, – розповів політик.

Як відомо, у лютому 2014 року в Криму сталося захоплення адміністративних будівель невідомими озброєними людьми.

На засіданні парламент Криму ухвалив постанову про проведення республіканського референдуму з питань удосконалення статусу та повноважень Автономної Республіки Крим, і рішення про недовіру Раді міністрів Криму та припинення її повноважень.

Адмінбудівлі також “охороняли” активісти з російськими прапорами. Ці події пізніше призвели до анексії Криму Російською Федерацією.

18 березня тодішні самопроголошений прем’єр-міністр Криму Аксьонов та голова нелегітимної Верховної Ради Криму Константінов підписали з президентом Росії Володимиром Путіним так звану угоду про “входження” Республіки Крим у Російську Федерацію на підставі незаконного й невизнаного “кримського референдуму”, проведеного 16 березня без участі кримських татар і проукраїнськи налаштованих кримчан.

http://www.pravda.com.ua

Comments are closed.