На Закарпатті живуть понад 4 тисячі людей з Криму і Донбасу

[Total: 0    Average: 0/5]

Останнім часом суттєво збільшилася кількість людей, котрі хочуть перетнути лінію розмежування на Донбасі в бік підконтрольної Україні території. У зв’язку з цим, а також через зниження температури повітря, актуальним є створення належних умов перебування людей на пропускних пунктах, зокрема розгортання пунктів обігріву.

Про це йшлося під час чергового засідання Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, яке відбулося 19 листопада.

У нараді на чолі із першим заступником Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Олегом Мельчуцьким взяли участь заступник начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Богдан Ількович, керівники структурних підрозділів Закарпатської обласної адміністрації та представники обласної ради ветеранів і громадської організації «Закарпаття-Донбас».

У ході засідання експерти розглянули питання, що стосуються соціального забезпечення та захисту внутрішньо переміщених осіб, зокрема прибуття з районів проведення АТО, тимчасового розміщення, працевлаштування, вирішення інших побутових проблем. Також було проаналізовано стан правового та соціально-медичного забезпечення людей, що постраждали під час бойових дій в районах проведення АТО і напрямки удосконалення нормативно-правових актів щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з офіційними даними, Закарпаття на сьогодні вже прийняло 4041 громадянина зі Східної України та Криму, із яких 1014 – діти. Із загальної суми 3762 людини прибули до нашого краю з Донецької та Луганської областей і 279 – із окупованого півострова. Усі громадяни, які звернулися до регіонального штабу, забезпечені тимчасовим житлом. 3718 людей попросили про призначення щомісячної адресної допомоги на проживання (3663 особам призначено допомогу, 26 – триває призначення, 29 – відмовлено).

Завдяки співпраці з Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців 164 родинам виділили 910 тисяч гривень одноразової допомоги. Волонтерські та інші громадські організації, місцеві органи влади надали внутрішньо переміщеним особам гуманітарну допомогу, умовна вартість якої становить 1 млн 400 тис. грн.

Джерело: У ДСНС України у Закарпатській області

Comments are closed.