Нацбанк змінює підходи до встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют

Курс валют на 19 жовтня.

Нацбанк України встановив на 19 жовтня офіційні курси валют на рівні:

2566,3049 гривні за 100 доларів (-12,0142);

2821,1390 гривні за 100 євро (-13,4650);

4,0806 гривні за 10 рублів (-0,0022), повідомляє http://www.rbc.ua

Національний банк змінює підходи до встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, по-перше, Нацбанк удосконалює методологію розрахунку офіційного курсу гривні до долара, на основі якого обраховується офіційний курс гривні і до інших іноземних валют.

«Досі офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців, що склався за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Тобто він відображав курс за угодами між банками, банками та їх клієнтами, банками та НБУ, НБУ та його клієнтами. В подальшому розрахунок включатиме тільки угоди між банками, а також банками та НБУ», – йдеться у повідомленні.

По-друге, як зазначається, Нацбанк оновлює переліки валют для щоденного та щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют.

Як повідомляється, наразі НБУ щоденно встановлює офіційний курс гривні до:

– 25 іноземних валют, до переліку яких входять до І групи Класифікатора іноземних валют та переліку основних торговельних партнерів;

– чотирьох банківських металів.

Один раз на місяць НБУ встановлюється офіційний курс гривні ще до 30 іноземних валют.

Регулятор вважає за необхідне переглянути цей перелік з огляду на зміну структури зовнішньої торгівлі України останніми роками та коригування Класифікатора іноземних валют та банківських металів у квітні цього року.

В подальшому НБУ буде щоденно встановлювати офіційний курс гривні до:

– валют 30 країн найбільших торговельних партнерів України за результатами І півріччя 2016 року (у тому числі 20 валют, які входять до I групи класифікатора),

– інших чотирьох валют з I групи класифікатора, які не є валютами ключових торговельних партнерів,

– чотирьох банківських металів.

Крім цього, один раз на місяць НБУ встановлюватиме офіційний курс гривні ще до 22 валют, у тому числі до 7 валют решти країн СНД та до 15 валют країн – основних торгівельних партнерів України, які не увійшли до топ-30 торговельних партнерів України за результатами І півріччя 2016 р.

http://www.epravda.com.ua

 

Comments are closed.