ТОП-10 ідей для відпочинку. Закарпатський Білий Слон, «Всевидящі очі» Карпат, місця сили

[Total: 0   Average: 0/5]

Українські Карпати — місце прадавніх легенд та таємниць. Саме тут народжуються по-справжньому вільні та горді люди… Бо саме серед високих вершин та просторих полонин можна вдихнути на повні груди, зняти тягар повсякденних турбот і розправити плечі.

Карпати — це відпочинок не тільки для тіла, а й для душі. В безпосередній близькості до природи відновлюється душевна гармонія, пише WestNews з посиланням на karpaty.life.

Якщо Ви прагнете підчерпнути тисячолітнього досвіду сивих Карпат, їх природної гармонії та сили, гайда сюди на відпочинок. Місць, в яких варто побувати тут, незліченна кількість. І для того, щоб хоч якось полегшити пошук, до Вашої уваги пропонується топ найбільш цікавих та неймовірних місць в українських Карпатах.

Найвищі вершини Карпат

По-справжньому культові місця — вершини Говера та Петрос. Говерла, хоча і найвища гора, зате пологіша і підійде навіть сім’ям з дітьми. Щодо Петросу з його стрімкими обривами, то тут варто фізично підготуватися. Зате результат буде вражаючим. Адже тільки тут є можливість не тільки оглянути Карпати з висоти пташиного польоту, а й випробувати себе на міцність.

Підйом із Козьмещика на Говерлу

«Всевидящі очі» Карпат: озеро Несамовите, Бребенескул та Синевир

Кожне із них оповите різноманітними легендами та переказами. І кожне заслуговує на увагу. Так Несамовите відоме своїми легендами через свою мінливість та «бурхливі води». Озеро Бребенескул наскільки чисте, що кожен сантиметр його дна можна побачити крізь воду.

Синевир — місце туристичного паломництва. Через неймовірно красиві краєвиди довкола водойми кожного року сюди прибувають сотні туристів. Щоправда, озеро — місце заповідне і відведене для розплоду рідкісної форелі та раків. Тому кришталево чистою водичкою можна тільки полюбуватися. Але і це того варте.

Чорногірський масив, озеро Бребенескул

Замок «Білий Слон» на вершині Піп Іван

Гора Піп Іван по-справжньому таємниче та незвичайне місце. А все тому, що колись будівля була збудована під обсерваторію для дослідження зірок та погоди. Коли бачиш це все на власні очі, просто не розумієш, як людям вдалося побудувати такий велетенський замок на такій висоті?! Дивлячись на це все, розумієш, що нічого неможливого в цьому світі просто не існує.

Білий Слон на вершині Піп Іван Чорногірський

Український «Афон» — Манявський скит

Місце духовної сили та непохитної віри. Ще у 1240 році на це місце прийшли ченці знаменитої Києво-Печерської Лаври, а у 1606 році тут заснував православний монастир вихованець Святого Афону Йов Княгинецький.

Сьогодні святиня відкрита для кожного туриста. Подорожній може оглянути мури та башти з воротами, Хрестовоздвиженську церкву, в якій поховані зачислені до лику святих Йов та Феодосій Манявські.

А на горі стоїть блаженний камінь, з якого стікає цілюща джерельна вода. Поруч зі Скитом розташований один із найвищих водоспадів українських Карпат — Манявський.

Манявський скит

Гірський масив Горгани

Поки масив не надто популярний серед туристів, але своїми неповторними пейзажами не поступається жодному місцю в Карпатах. Ідеально Горгани підійдуть для «самотніх вовків», які люблять побувати з природою наодинці. Саме для цього тут існують чудесні рівнини у підніжжі гір, які ідеально підійдуть для відпочинку в палатці.

Красива панорама на Сивулю

Дністровський каньйон

Місцина унікальна та неповторна. Скелі, які оточують річку, простягаються на довжину 250 кілометрів! Тут Дністер утворює багато звивів — меандр. Схили річки покриті реліктовою степовою та лісовою рослинністю. Кожного свого гостя каньйон вразить водоспадами, місцями викопної флори та фауни, печерами та травертиновими скелями. Загалом, територія каньйону розміщує 100 пам’яток природи, які допомагають пізнати еволюцію органічного життя на Землі. В поселеннях Чернелиця та Раковець над самою прірвою ріки височіють залишки замків XVII ст.

Каньйон на річці Дністер

Це далеко не весь перелік дивовижних карпатських місць. Щоб відвідати всі куточки українських гір, потрібно декілька років. Але, якщо поставити перед собою ціль — пізнати Карпати, тоді обов’язково ви станете одним із посвячених у карпатські таємниці.

Comments are closed.