Два роки реформування ЗМІ: у Києві та Закарпатті результат нульовий

В Києві та області, а також на Закарпатті реформа ЗМІ не зрушила з місця і залишається на нулі.

Про це повідомила юрист Центру демократії і верховенства права Катерина Кулина під час обговорення підсумків другого року реформування друкованих ЗМІ.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

“За два роки реформування ЗМІ на сьогодні реформувалися лише 17% видань. З них близько 20% – комунальних ЗМІ і 10% державних ЗМІ. Тобто комунальні ЗМІ, попри те, що, як говорилося, вони десь у районах і не завжди розуміють суть реформи, реформуються швидше за державні… Лідирують на сьогодні Сумська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька і Вінницька області. З іншого боку – Київ і Закарпатська область, де не реформовано ще жодного видання. Тобто два роки минає, але там нічого не відбувається”, – сказала Кулина.

При цьому вона звернула увагу, що Сумська область, яка є лідером у реформуванні – там реформовано 45% видань, які підпадають під роздержавлення, – отримала у 2014 році найменший відсоток дотацій з місцевих бюджетів – 2%. В той час як у Києві, де не реформовано жодного видання, цей відсоток дотацій був найвищим в Україні – 57,9%.

“Тобто ті видання, які отримували менше дотацій, дуже часто готові самі швидше вийти на ринок і не відчувають сильної залежності, в той час як ті, хто міцно тримається за дотації, не поспішають виходити з-під контролю державних комунальних органів, доки це можливо. А це можливо ще рік”, – констатувала Кулина, пише Укрінформ.

Вона уточнила при цьому, що інформацію ЦЕДЕМ брав зі зведеного переліку об’єктів, який веде Державний комітет телебачення і радіомовлення.

zakarpatpost.net