Страх щастя. Психологи назвали ключові симптоми однієї з найдивніших фобій 21 століття

Психологи з різних країн світу відзначають збільшення кількості хворих шерофобією, яку також називають страхом щастя.

Медики наголошують на збільшенні кількості хворих шерофобією, також відомою як херофобія, яка описується, як сильний незрозумілий страх перед веселощами і радістю. Психологи стверджують, що хворі шерофобією люди бояться, що якщо вони «відпустять ситуацію» і стануть безтурботними і щасливими, то з ними обов’язково станеться щось погане, пише НВ з посиланням на  Independent.

Відомий психолог Керрі Баррон назвала ключові симптоми однієї з найдивніших фобій 21 століття, повідомивши, що слід звернути особливу увагу на такі ознаки прояву даного захворювання, як:

  • поява почуття тривоги, коли вас запрошують на світський захід;
  • відмова від дій, які можуть привести до позитивних змін в житті через страх, що трапиться щось погане;
  • виникнення поганого передчуття від думок про щастя;
  • відчуття, що ви станете поганою людиною, коли відчуваєте себе щасливим;
  • переконання, що якщо ви будете проявляти радість, то зіпсуєте відносини з друзями або членами сім’ї;
  • відчуття, що прагнення до щастя це марна трата часу.

Вона також додала, що страх щастя тісно пов’язаний зі страхом отримання задоволень, який відомий як гедонофобія.

«У наші дні ми так часто говоримо про щастя, що здається дивним, що хтось боїться відчувати ці позитивні емоції. Шерофобія може розвинутися через негативний досвід в минулому і страх конфлікту з коханою людиною. Якщо ви відчуваєте страх перед задоволенням, це може бути через те, що у вашій підсвідомості воно пов’язане з гнівом, покаранням або приниженням», – каже фахівець.

Баррон додала, що в лікуванні шерофобіі психологи застосовують методи, як при лікуванні депресії, однак, на її думку, вони абсолютно неефективні. Вона переконана, що шерофобія не має нічого спільного з депресивними розладами, тому в її лікуванні слід застосовувати інші методи – такі, наприклад, як саме веселощі, відвідування заходів, які приносять позитивні емоції і отримання задоволень.

zakarpatpost.net