Погода у Закарпатті на сьогодні, 16 серпня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті очікуються дощі і грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +18, удень – +27 градусів.

Весь день буде хмарним. Нічний дощ із грозою закінчиться ще до приходу ранку. День пройде без опадів, а ввечері дощ із грозою розпочнеться знову.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +17, удень – +26 градусів. Хмарна погода протримається увесь день. З середини дня і до його кінця йтиме дощ із грозою.

У Воловці – +13 уночі і  +22 градуси удень. Хмарна погода протримається у Воловці увесь день. З ранку буде йти дощ, який припиниться тільки ввечері.

У Сваляві – +15 уночі і  +24 градуси удень. У Сваляві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Після обіду дощу, який почнеться вранці, прийде на зміну дощ із грозою і продовжуватиметься до завершення дня.

У Тячеві нічна температура становитиме +17, денна – +26 градусів. Весь день у Тячеві буде хмарним. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

У Перечині – нічна температура становитиме +18, денна – +27. Протягом усього дня у Перечині буде триматися хмарна погода. Вранці очікується дощ, який після обіду повинен послабшати, а ближче до вечора йому на зміну прийде дощ із грозою.

У Великому Березному – вночі +14, удень – +25 градусів. Весь день у Великому Березному буде хмарним. Дощ розпочнеться ще до світанку, але до середини дня повинен припинитися.

У Берегові та Виноградові – вночі – +18, удень – +27. Весь день убуде хмарним. Уночі піде дощ із грозою, який до ранку повинен закінчитися. Удень та ввечері він очікується знову.

У Міжгір’ї – уночі  +14, вдень – +22 градуси. Хмари вже з ранку вкрили небо, та похмура погода тримається у Міжгір’ї до самого вечора. Вранці пішов дощ, проте ще в першій половині дня він закінчився та більше сьогодні опадів не очікується.

У Рахові буде уночі +14, вдень температура підніметься до +19 градусів. З ранку до самого вечора у Рахові небо буде вкрите хмарами. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

16 серпня вшановується пам’ять преподобного Антона Римлянина, Новгородського чудотворця. У народі святого називали Антон Віхровій, оскільки у цей день часто буває вітер, по якому судять про майбутню зиму. Якщо на Антона вихор – чекай сніжну зиму. Ще в давнину помітили, який цей день, такий і жовтень.

Народні прикмети на 16 серпня

  1. Казали, що по погоду 16 серпня можна зрозуміти, яким буде жовтня
  2. Сильний вітер – зима буде сніжною
  3. Який Исаакий, таким, відповідно до прикметами, буде і Нікола Зимовий (19 грудня)
  4. На Антона дощ пішов – негода триватиме ще кілька днів
  5. Сильний і прохолодний вітер 16 серпня – буде сувора зима
  6. Теплий вітер – взимку буде багато снігу, але сильні морози не вдарять
  7. Якщо в цей день народжувався хлопчик, то говорили, що він буде відчайдушним і навіженим. Іншими словами, «буде в нього вітер у голові». Народжена в цей день дівчинка, як вважали, мала воістину «чоловічим» характером.
  8. Не можна забиратися 16 серпня в будинку або в коморах – так можна своє щастя і багатство вимести

zakarpatpost.net