В Україні подорожчав цукор: названо нову вартість

Цукор в Україні у квітні 2021-го подорожчав у роздрібному продажу до 25,63 грн/кг. Для порівняння, в березні ціна становила 24,38 грн/кг.

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на “Агро Перспектива”. Відзначимо, що цукор у лютому в роздрібному продажу був по 23,13 грн.

Водночас, порівняно з квітнем минулого року, ціни на цукор зросли на 10,49 грн за кг. Тоді середня вартість становила 15,14 грн/кг.

Нагадаємо, у квітні 2021-го в Україні знизилася ціна на гречку. У Кабміні заявляють, що домоглися цього завдяки введенню держпідтримки аграріїв. Так, протягом місяця середня споживча ціна на крупу знизилася на 0,4% до 40,06 грн/кг.

“Цінова стабілізація була досягнута завдяки введенню в 2021 році урядом нового напрямку державної підтримки аграріїв для стимулювання виробництва гречки, що сприятиме поліпшенню продовольчої безпеки і підвищить доступність цієї продукції для споживачів”, – йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Так, програмою передбачено надання дотацій аграріям у розмірі 3500 грн на 1 га посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва, рівний внутрішньому споживанню, і в перспективі – орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей. Орієнтовна площа підтримки по Україні повинна скласти 15 тис. га.

ЗакарпатПост