Закарпатський губернатор Олександр Ледида зустрівся з Генконсулом Угорщини в Ужгороді Вілмошем Сіклаварі

У середу, 14 квітня, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся із Генеральним консулом Угорської Республіки в Ужгороді Вілмошем Сіклаварі. Учасники зустрічі обговорили, зокрема, питання українсько-угорських міждержавних взаємин.  Вілмош Сіклаварі підкреслив, що президент Угорської Республіки був присутній на інавгурації Президента України Віктора Януковича. Це – свідчення того, що Угорщина вважає Україну своїм стратегічним партнером, – сказав Генконсул. Сторони висловили сподівання, що після закінчення виборів в Угорщині, співпраця між двома державами отримає новий імпульс. Під час зустрічі йшлося також  про транскордонну співпрацю, що здійснюється у рамках двох угод (Рамкова угода між Закарпатською обласною державною адміністрацією та органом самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво, Угода між Закарпатською облрадою та органом самоврядування  області Гевеш про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво).

Як повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації, значну увагу під час розмови Олександр Ледида та Вілмош Сіклаварі приділили питанням  економічної співпраці. Угорщина відіграє особливу роль у розвитку зовнішньоекономічних зв’язків Закарпатської області. За 2009 рік зовнішньоторговельний оборот області з Угорщиною становив 530,4 млн. дол. США і зменшився, порівняно з 2008 роком, на 48,1 відсотка. На думку Вілмоша Сіклаварі, якщо будуть відновлені пільги, передбачені Законом України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області», це відставання вдасться надолужити.

До слова, нині в області зареєстровано 271 підприємство з іноземними інвестиціями угорського походження. Загальна сума інвестицій, що надійшли з Угорщини за весь період інвестиційної діяльності, становить 32,9 млн. дол. США, або 9,3 відсотка, від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій.

Обговорили учасники зустрічі й  питання міжнаціональних відносин в нашому краї.
 
– Закарпатці –  розумні, працьовиті люди, – відзначив керівник краю. – Ми все робитимемо, аби тут, як і загалом в країні, й надалі панувала толерантність. Це – позиція Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Миколи Азарова.

В свою чергу, пан консул позитивним назвав рішення української влади щодо перекладу тестів мовами нацменшин, в тому числі й угорською. Це, на думку Вілмоша Сіклаварі, сприятиме адаптації угорців до українського суспільства.

Генконсул також поінформував голову облдержадміністрації, що торік було видано 26 тисяч шенгенських віз та 10 тисяч дозволів на малий прикордонний рух. Вілмош Сіклаварі пообіцяв, що й надалі громадяни України в Ужгородському та Берегівському консульствах швидко отримуватимуть шенгенські візи та дозволи згідно з відповідними умовами. У свою чергу, Олександр Ледида подякував за налагоджену роботу й висловив сподівання на тісну співпрацю у подальшому.