На світ з’явився перший клонований бойовий бик

Іспанці вперше клонували бойового бика для кориди: чорне як смоль теля вагою 25 кг отримало прізвисько Ваза. Вчені мріють випустити на арену шість однакових тварин.

Бойовий бик В іспанській Паленсії народився перший у світі клонований бойовий бик. Іспанці вже мріють побачити кориду з шістьма однаковими тваринами.

Маля на прізвисько Ваза важить 25 кг і є результатом трирічної роботи іспанських і сербських вчених.

Ваза чорний, як смоль, і є “сином” найкращого племінного виробника ферми імені Альфонсо Гвардіоли.

Для отримання ембріона дослідники з валенсійського ветеринарного фонду FVIV взяли крихітний шматочок шкіри самця (розміром 0,5 см), витягли з нього клітину, а отримане ядро помістили в яйцеклітину корови породи бойовий бик. Сурогатною матір’ю стала представниця місцевої паленсійскої молочної породи Леоніс. “Ми обрали корову за її розміри: вона дуже велика і тому відчуває менше труднощів під час пологів” – пояснив дослідник Вісенте Торрент.

Бойовий бик зовні схожий на вимерлого тура: самці важать до півтонни, в холці сягають 1,55 м. Самець володіє унікальними характеристиками: б’ється без необхідності захищати територію, вкрай запальний, не ховається і нападає в лоб.

Торрент пояснив, що Ваза – перший клонований бойовий бик і в Іспанії, і в світі. Раніше клонували лише биків, що беруть участь в північноамериканському родео.

У 2008 році зірвалася спроба отримати клон бойового бика на прізвисько Алькальде: ембріон, вирощений в Техасі, через проблеми на іспанській митниці так і не було поміщено в матку сурогатної корови.

“Наша мета – випробувати технологію, яка дозволить клонувати будь-якого ссавця, якому загрожує вимирання, з тим, щоб не зникали цінні тварини”, – заявив Торрент.

На планеті живе кілька тисяч представників породи бойовий бик. Її вивели в XV-XVI століттях в околицях Вальядоліда.

Вазу не випустять на арену. Ветеринари сподіваються поспостерігати за ним 15-20 років: саме стільки в середньому живуть представники цієї породи.

На питання журналістів, чи має його дослідження практичне застосування в кориді, Торрент відповів: “На мою думку, буде дуже цікаво подивитися, як шість тореадорів битимуться з шістьма однаковими биками”.

tsn.ua