За Програмою розвитку ООН Закарпаттю виділено додаткові 4 мікропроекти

У вересні 2007 року Європейська Комісія розпочала впровадження проекту „Місцевий розвиток орієнтований на громаду“. Цей проект погоджено Урядом України в рамках Національної програми дій Tacis. Проект впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН), яка має значний досвід в їх реалізації. На Закарпатті проект реалізовується з моменту підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних націй, Закарпатською обласною адміністрацією та Закарпатською обласною радою від 21 березня 2008 року.
У рамках діяльності згаданого проекту Євросоюзу ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 20 травня ц.р. відбулося засідання координаційної ради щодо його впровадження, який спільно провели співголови ради – заступник голови обласної ради Василь Брензович та заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик.
У роботі засідання взяли участь: заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Пригара, начальники профільних управлінь облдержадміністрації, представники Закарпатського головного управління державного казначейства України в Закарпатській області та інші.

На нараді координатор Закарпатського обласного ресурсного центру громад Любов Павлович інформувала присутніх про стан впровадження мікропроектів громад у сфері енергозбереження, охорони здоров’я, освіти тощо в пілотних районах Закарпатської області. За її словами, Закарпаттю додатково виділені ще 4 мікропроекти.

Ці квоти надані за успішні досягнення в реалізації спільних 56 ініціатив місцевих громад та місцевої влади разом з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що зараз впроваджується 53 громадськими організаціями у 9 районах області. Із загальної суми, яка складає більше восьми мільйонів грн. – майже чотири мільйони – це кошти Проекту СВА. Внесок громад склав 478 853 грн., а місцевих органів влади – близько 4 мільйони грн.

У цілому найкраще виконує умови впровадження в життя проектів Берегівський, відтак – Свалявський, Перечинський, Міжгірський, Тячівський, Рахівський райони. Трохи складніше справи йдуть у Воловецькому та Великоберезнянському районах, – підкреслила Л. Павлович.
Учасники наради вирішували, яким чином будуть розподілятися квоти. Критеріями розподілу вони визначили період впровадження мікропроектів, успішність діяльності місцевого ресурсного центру, виконання фінансових зобов’язань місцевого бюджету та громади тощо.

Наразі вирішено направити спільного листа обласної ради та облдержадміністрації головам РДА, яким рекомендувати врегулювати питання виконання та фінансування проектів у районах.

Як йшлося на засіданні координаційної ради 10 червня ц.р. планується провести виїзне засідання ради на базі Берегівського району.

Надія Сарана, Закарпатська обласна рада