Ужгородська митниця зібрала митників і податківців для обговорення проекту Податкового кодексу України

Вчора (04.08.2010р.) у рамках всенародного обговорення проекту Податкового кодексу України відбулась зустріч представників Громадської ради при Ужгородській митниці, митників та податківців.

Відомо, що 3 серпня ц.р. в газеті «Урядовий кур’єр» оприлюднено змінений проект Податкового кодексу. Як повідомив голова комісії з припинення Ужгородської митниці Михайло Кочіш, в Ужгородській митниці та ДПА в Закарпатській області функціонують call-центри, куди можуть зателефонувати всі бажаючі для внесення своїх пропозицій до проекту. Михайло Петрович також наголосив, що майбутній Податковий кодекс повинен чітко працювати, зокрема, для збільшення залучень інвестицій і та прозорих умов збирання податків.

Як зазначила у своєму вступному слові голова Ради територіального відділення асоціації платників податків в Закарпатській області Марта Волощук, новий Податковий кодекс вкрай важливий та необхідний, як для підприємців, так і для податківців. Вона в короткий термін доступно виклала присутнім на засіданні досить об’ємний документ (600 стор.) і запропонувала бізнесменам вносити свої пропозиції для обговорення.

Директор ТОВ «Експрес Транспорт Логістика» Олег Плоскіна звернувся з наступною пропозицією – списання коштів з рахунку платника за результатами документальних перевірок без узгодження. Досвідчений фахівець-податківець Марта Гнатівна відповіла, що це вже враховано в зміненому проекті кодексу і дана процедура відбуватиметься за рішенням судових органів. Також надійшли інші важливі пропозиції, зокрема:

– передбачити відповідальність посадових осіб податкових служб за несвоєчасне відшкодування ПДВ;
– зменшити строки проведення перевірок податковими органами юридичних осіб та платників податків малого бізнесу без права продовжувати строки перевірки без рішення судових органів;
– оподаткування більшого доходу за нижчою ставкою;
– відсутність механізмів відповідальності посадових осіб контролюючих органів за неправомірне нарахування податків;
– перевірки податкових органів за зверненнями громадян;
– збільшити обсяг виручки від реалізації, який дає право працювати не спрощеній системі підприємцям – фізичним особам із 300 грн. до 500 грн.;
– з 01 січня 2011р. ввести ставку на додану вартість в розмірі 117 грн.;
– з 01 січня 2011р. ввести основну ставку податку на прибуток в розмірі 20% ;
– зменшити обсяг виручки від реалізації, який дає право працювати не спрощеній системі юридичним особам із 2000 грн. до 1000 грн.;
– виключити штраф за повторне неподання податкової звітності в розмірі 1020 грн. та зменшити в розмірі 170 грн.

Відомо, що нинішня редакція проекту Податкового кодексу не знайшла підтримки у Верховній Раді України, а внесені зміни до нього викликали незадоволення платників податків, тому було вирішено винести його на всенародне обговорення для серйозного доопрацювання. Заслуговує на увагу те, як зауважила Марта Гнатівна, вперше в новому кодексі визначено лише дві служби замість чотирьох різних установ, на яких покладено фіскальні функції.

Насамкінець зустрічі, голова Громадської ради при Ужгородській митниці Мирослава Каламуняк зазначила, що проведення податкової реформи в нашій державі поліпшить роботу бізнесу, стабілізує державні надходження та фінанси, створить чесні умови для взаємовигідної співпраці підприємців та фіскальних служб.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Ужгородської митниці