Закарпаття: В Ужгороді на території держустанови фасували “фальшиве” вершкове масло (ФОТО)

[Total: 0    Average: 0/5]

Дурять нашого брата покупця ледь не на кожному кроці, до того ж, за наші таки гроші. Скільки бувало випадків, коли, придбавши у крамниці товар з нібито недавньою датою випуску, вдома з’ясовується – йому давно місце у смітнику. Не всі покупці зважуються повернути неякісний продукт назад у магазин.

Причини у кожного різні: дехто не бажає заслужити славу скандаліста, ще хтось стверджує, що кілька гривень не варті зіпсованих нервів. Але, мабуть, найбільш прикро, коли, викладаючи «кругленьку» суму, сподіваючись купити не якусь там дешевизну, а добротний товар, врешті-решт з гіркотою змушені визнати – вам підсунули справжнісіньке «ге», а склад продукту аж ніяк не відповідає вмісту упаковки.

Можливо, саме тому чимало господинь практикують купувати товар у «своїх», перевірених точках, де їм принаймні натякнуть, мовляв: не варто це брати. Хоча нерідко і самі покупці достеменно не відають, чи у консервній банці міститься дійсно м’ясний паштет,  у пакеті з молоком – не розчинений сухопродукт, а широко розрекламовані пельмені не виявляться тістом з найдешевшим лівером.

Те ж стосується і вершкового масла.  Донедавна більшість споживачів і гадки не мала, що масло може бути чимось іншим, ніж маслом. Та після кількох гучних передач на вітчизняних телеканалах і статей у друкованих засобах масової інформації у наш лексикон впевнено увійшло нове слово «спред». Щоправда, від цього особливих змін не відбулося. Ну, знають тепер люди, що є вершкове масло і продукт, схожий до маргарину, в якому   з надлишком міститься  дешева і шкідлива  пальмова олія. Якби ж то виробники, а часом і власники магазинів, усі були чесними… Життя, на жаль,  переконує у супротивному.  Багато з тих, хто полюбляє на сніданок приготувати собі бутерброди, батьки, котрі турбуються про якісне і  поживне харчування своїх дітей, певно, не раз стикалися із ситуацією, коли масло однієї і тієї ж торговельної марки відрізнялося за своїми смаковими якостями. І тоді мимоволі починали закрадатися сумніви – а чи не горезвісний «спред»  криється  в упаковці, на якій вказано склад: «Вершки коров’ячого молока, пастеризовані»?

Автори викривальних сюжетів на одному з телеканалів, нагадаємо, запропонували свій спосіб перевірки правдивості цього молокопродукту. Зокрема, рекомендували розтопити його у підігрітій горілці. Якщо розчин стане мутний біло-жовтого кольору  — справжнє масло, коли ж на поверхню спливуть жовті «бляшки» — підробка. Але ж не завжди є вільний час для проведення таких дослідів, і не в кожного знайдеться горілка під рукою. От і доводиться, як то кажуть, купувати на віру.  Найстрашніше те, що за  12-16 гривень у сімейний споживчий кошик власними руками можна підкласти якщо не отруту, то шкідливий продукт для себе і  своїх рідних.

Підтвердженням цього стала недавня історія в Ужгороді. Під час проведення оперативно-розшукових заходів співробітники відділу ДСБЕЗ Ужгородського МУ УМВС спільно з правоохоронцями УДСБЕЗ УМВС краю на території однієї з державних організацій, що  «дислокується»  в обласному центрі, виявили  факт  незаконного  розфасування продукту, схожого на вершкове масло. Пакували товар у спеціальному цеху. Псевдопродукт  спочатку знаходився у картонних коробках, на яких не було вказано жодної інформації про виробника, вид продукту і дату виготовлення. Розфасовували його за допомогою  фасувального апарату у брикети по 200 грамів.  Упаковку використовували з логотипом «Масло селянське», де, до речі, вже була проставлена дата на 5-6 днів уперед.  А не відомо, скільки цей товар вже пролежав у цеху. Тож можна собі уявити, у якому стані він мав дійти до споживача…

Зі слів працівників вказаного цеху, у період з 1 по 25  січня цього року  вони  встигли розфасувати 20 тонн сумнівного продукту. Не виключено, що частина товару могла вже потрапити на полиці наших супермаркетів, а відтак – і в холодильники покупців.

Наразі «ліве» масло вилучили і  відправили на експертизу, яка, сподіваємося, зробить належні висновки. Також вирішується питання про порушення кримінальної справи, повідомив нам начальник відділу ДСБЕЗ Ужгородського МУ  УМВС Віктор Пекар.

Тут доречно буде згадати і недавню подібну акцію з вилучення несправжнього масла, яку здійснили  співробітники Державної служби  боротьби з економічною злочинністю на Вінниччині. Там правоохоронці виявили і вилучили 329 ящиків підробленого молокопродукту вагою близько 6580 кілограмів і 257 ящиків жиру для приготування горезвісного «спреду», котрий мали намір видавати за масло, вагою близько 5140 кілограмів. Вінницькі колеги, як і закарпатські правоохоронці, також з’ясували, що затримані підприємці працювали без будь-якої документації, необхідної для проведення виробничого процесу та контролю за дотриманням технологічних норм і ветеринарно-санітарних вимог.

І як тут розібратися, що і де можна купувати? Аби не нашкодити своєму здоров’ю.

Ігор СТЕФАНЕЦЬ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

Comments are closed.