Закарпаття: Депутати прикордонного Чопа вирішували нагальні проблеми міста

[Total: 0    Average: 0/5]

У п’ятницю, 15 квітня, під головуванням Чопського міського голови Галини Цар відбулася чергова сесія міськради. Участь у роботі сесії взяв голова обласної ради Іван Балога, депутати обласної ради Ольга Півоварник, Володимир Чубірко та Володимир Суліма.

Всього до порядку денного було включено більше двох десятків питань. Одне з головних – стан медичного обслуговування. Доповідала головний лікар Ужгородської районної лікарні №1 Наталія Худан. Вона повідомила, що минулоріч на пільгове медикаментозне забезпечення населення з бюджету виділено майже мільйон гривень. На обліку нині перебувають 184 хворих на цукровий діабет та 23 хворих на туберкульоз. Всі вони безкоштовно отримують ліки та необхідне лікування, – констатувала Наталія Худан. Серед проблемних питань, що їх озвучила головлікар – завершення ремонтних робіт, заміна рентгенапаратури, придбання автомобіля швидкої допомоги. Міська рада звернулася до Ужгородської районної ради з пропозиціями щодо вирішення цих проблем.

Також депутати внесли зміни до міського бюджету на поточний рік. Так, 160 тисяч буде спрямовано на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію незавершеного будівництва водозабору, 140 тисяч – на облаштування спортивного майданчика міської школи №1, 220 тисяч – на ремонт системи газопостачання. Окрім того, на останній сесії обласної ради місту виділено 400 тисяч для капітального ремонту дитсадка «Казка» та 150 тисяч для влаштування автономного опалення квартир соціально незахищеним верствам населення.

Народні обранці затвердили ряд міських програм. Серед них – програму заходів із забезпечення безпеки і правопорядку в Чопі під час підготовки та проведення Євро – 2012, екологічну програму на 2011 – 2015-ті роки, програму попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки в місті та ряд інших.

На виконання відповідного указу глави держави та розпорядження голови обласної ради депутати Чопської міської ради прийняли рішення оптимізувати чисельність апарату, скоротивши три посади.

Наприкінці сесії до депутатів міської ради звернувся голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.

«На сесії розглядалися доволі актуальні питання. По-перше, стан медичної галузі. Місто Чоп в останні роки стабільно виконує і навіть перевиконує бюджет. Більше того, згідно з чинним законодавством з міста йде вилучення грошей. Я дав пропозицію, щоби розташована в місті районна лікарня була передана на баланс міста. Була б змога ефективніше керувати лікарнею, поліпшити надання медичних послуг для мешканців Чопа. Наступний крок – реорганізувати Ужгородську міську лікарню в міськрайонну. Кошти району, заощаджені з утримання чопського медзакладу, можливо спрямувати на об’єднану лікарню. Тобто ми змогли б підвищити рівень медичної допомоги, більше фінансів спрямувати на харчування у лікарні, придбання нового обладнання», – зазначив Іван Іванович.

Голова обласної ради Іван Балога звернув увагу представників міської влади на підготовку до нового опалювального сезону, адже, як відомо, місто реалізує програму переходу на автономне опалення. На сьогодні в місті Чоп індивідуальним опаленням користуються мешканці 1121 квартир (понад 75%). Централізованим опаленням користуються жителі 358 квартир, з них – 139 родин відносяться до категорії соціально незахищених.
«Я був прихильником переходу на автономне опалення, адже громіздкі котельні – неефективні. Ми не маємо бути залежними від Києва і чекати: дадуть нам ліміти на газ чи ні. Область виділяє місту 150 тисяч на облаштування автономного опалення квартир соціально незахищеним верствам населення, але цього недостатньо. Краще перетерпіти одну-дві зими, але вирішити проблему остаточно», – резюмував Іван Балога.

Також голова обласної ради акцентував увагу на вирішенні екологічних проблем в місті. «В Європі сьогодні найбільше виділяється коштів на проекти з водопостачання та водовідведення, утилізації відходів, будівництво парків. Минулого тижня на Закарпатті міністри довкілля п’яти європейських країн опрацьовували план господарювання в басейні Тиси. Впевнений, що громада міста теж долучиться до цього проекту, який має на меті поліпшити якість води в цій річці», – вважає голова обласної ради.

Голова обласної ради Іван Балога повідомив, що планує відвідати пленарні засідання сесій районних та міських рад області, аби особисто поспілкуватися з депутатами і почути, так би мовити, з перших вуст про проблеми і перспективи розвитку населених пунктів області.

***

Опісля сесії голова обласної ради Іван Балога, Чопський міський голова Галина Цар, обласні депутати відвідали дитсадок «Казка». Заклад працює з 1986-го року. Нині тут у 12 групах навчається 250 дітей. Два роки тому за сприяння обласної влади вдалося облаштувати автономне опалення. Цього року обласна рада виділила 400 тисяч, ще 150 – додала міська рада. Кошти спрямують на заміну вікон та дверей у «Казці». Водночас представники міської влади наголошують: місту одного дитсадка замало.

– Народжуваність щороку зростає, і вже станом на квітень маємо 150 заяв від батьків, які б хотіли прилаштувати малечу у дитсадок. Поки що такої змоги нема, – зауважила Галина Цар.

В свою чергу голова обласної ради Іван Балога запропонував звести в місті новий дитсадок, який би розташовувався в іншій частині Чопа. Остаточне рішення щодо зведення дошкільного закладу буде прийнято згодом.

Прес-служба облради

Loading...

Comments are closed.