Верховинські мисливці готові до сезону полювання

Останнім часом все менше лунає тривожних звісток про занадто негативне поводження окремих осіб, які йдуть до лісу чи на водні потоки лише зі злими намірами. Дошкуляють хіба що нечестивці-рибалки, які, проводячи нечесний улов, готові пожертвувати мальком, якого й так залишилось дуже мало у водних артеріях Міжгірщини.

Покращення справ у мисливському господарстві району вбачаємо щонайперше в тому, що верховинський загал любителів здорового відпочинку з гвинтівкою і вудкою поповнився новими людьми, серед яких чимало справжніх патріотів, що дбають про збереження і примноження багатств флори і фауни смерекового краю. Сьогодні в лавах мисливців і рибалок, об’єднаних у семи низових осередках, нараховується більше 150 членів райорганізації УТМР.

Більшість із них взяла активну участь у проведенні весняно-польових робіт на належному рівні, щоби заготовити корми для дичини. Таким чином було посаджено картоплі на 2 га, посіяно овес на 2-гектарній площі, на 50 сотках вирощували топінамбур ― так звану земляну грушу. Крім цього, упродовж весняно-літнього періоду виготовили і встановили 74 солонці, 14 мисливських веж, заготовили вдосталь кущових віників тощо.

В цілому сьогодні маємо 30 тонн заготовленого сіна, припасли на зиму 1,8 т солі, 3 т ― зерносуміші. Гарним врожаєм порадували картопля і топінамбур, яких заготовили на зиму більше 6 тонн. Найкраще в цьому плані спрацювали низові мисливські колективи, які очолюють Василь Химинець, Юрій Лазір, Іван Маркович та Іван Красняник. Це люди, які у всіх на виду за місцем проживання, і з дитинства закохані в красоти і багатства флори і фауни Міжгірщини. Такими виховують і членський загал низових осередків.

Сьогодні, мабуть, усім стає зрозуміло, що без дичини в лісі, пташиного царства в наших дивокраях Міжгірщина не стане привабливою для туристів із заморських країв, далекого і близького зарубіжжя. Для нас це є дуже важливою справою, оскільки туризм і рекреація ― це найприорітетніший напрямок забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку краю. На цьому тлі важливо зробити все можливе, щоби туристи і гості Верховини мали змогу милуватись рибою у водних потоках Тереблянської долини та ареалу р. Ріка.

Саме з огляду на це мисливські колективи і добропорядні рибалки зустріли нинішній сезон у всеозброєнні, образно кажучи. Тим паче, що він уже у розпалі. Індивідуальне полювання на самців кабана і косулі триватиме у визначені дні до 31 грудня. А ось колективне полювання розпочнеться з 1 грудня і триватиме до 31 січня 2012 року. Облавне полювання на тих же самців кабана і косулі відкриється завтра і триватиме до 31 грудня ц. р.

Полювання на хутрових звірів розпочнеться з 6 листопада і триватиме до 27 лютого 2012 року. Як бачимо, нинішній мисливський сезон дещо збільшено, тож кожен любитель здорового відпочинку в горах матиме багато часу пройтись з гвинтівкою їх овидами, посидіти з вудкою у найпотаємніших місцях на берегах численних водних артерій Міжгірщини. Важливо, щоби до лісу чи до річки всі йшли з добрими намірами і повертались додому в чудовому настрої…

Василь ФЕДИНИШИНЕЦЬ,голова райорганізації УТМР.

Іван ФІЦКОЛИНЕЦЬ, мисливствознавець ДП “Міжгірське лісове господарство”.

http://chas-z.com.ua/

Comments are closed.