Верховинські мисливці готові до сезону полювання

[Total: 0    Average: 0/5]

Останнім часом все менше лунає тривожних звісток про занадто негативне поводження окремих осіб, які йдуть до лісу чи на водні потоки лише зі злими намірами. Дошкуляють хіба що нечестивці-рибалки, які, проводячи нечесний улов, готові пожертвувати мальком, якого й так залишилось дуже мало у водних артеріях Міжгірщини.

Покращення справ у мисливському господарстві району вбачаємо щонайперше в тому, що верховинський загал любителів здорового відпочинку з гвинтівкою і вудкою поповнився новими людьми, серед яких чимало справжніх патріотів, що дбають про збереження і примноження багатств флори і фауни смерекового краю. Сьогодні в лавах мисливців і рибалок, об’єднаних у семи низових осередках, нараховується більше 150 членів райорганізації УТМР.

Більшість із них взяла активну участь у проведенні весняно-польових робіт на належному рівні, щоби заготовити корми для дичини. Таким чином було посаджено картоплі на 2 га, посіяно овес на 2-гектарній площі, на 50 сотках вирощували топінамбур ― так звану земляну грушу. Крім цього, упродовж весняно-літнього періоду виготовили і встановили 74 солонці, 14 мисливських веж, заготовили вдосталь кущових віників тощо.

В цілому сьогодні маємо 30 тонн заготовленого сіна, припасли на зиму 1,8 т солі, 3 т ― зерносуміші. Гарним врожаєм порадували картопля і топінамбур, яких заготовили на зиму більше 6 тонн. Найкраще в цьому плані спрацювали низові мисливські колективи, які очолюють Василь Химинець, Юрій Лазір, Іван Маркович та Іван Красняник. Це люди, які у всіх на виду за місцем проживання, і з дитинства закохані в красоти і багатства флори і фауни Міжгірщини. Такими виховують і членський загал низових осередків.

Сьогодні, мабуть, усім стає зрозуміло, що без дичини в лісі, пташиного царства в наших дивокраях Міжгірщина не стане привабливою для туристів із заморських країв, далекого і близького зарубіжжя. Для нас це є дуже важливою справою, оскільки туризм і рекреація ― це найприорітетніший напрямок забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку краю. На цьому тлі важливо зробити все можливе, щоби туристи і гості Верховини мали змогу милуватись рибою у водних потоках Тереблянської долини та ареалу р. Ріка.

Саме з огляду на це мисливські колективи і добропорядні рибалки зустріли нинішній сезон у всеозброєнні, образно кажучи. Тим паче, що він уже у розпалі. Індивідуальне полювання на самців кабана і косулі триватиме у визначені дні до 31 грудня. А ось колективне полювання розпочнеться з 1 грудня і триватиме до 31 січня 2012 року. Облавне полювання на тих же самців кабана і косулі відкриється завтра і триватиме до 31 грудня ц. р.

Полювання на хутрових звірів розпочнеться з 6 листопада і триватиме до 27 лютого 2012 року. Як бачимо, нинішній мисливський сезон дещо збільшено, тож кожен любитель здорового відпочинку в горах матиме багато часу пройтись з гвинтівкою їх овидами, посидіти з вудкою у найпотаємніших місцях на берегах численних водних артерій Міжгірщини. Важливо, щоби до лісу чи до річки всі йшли з добрими намірами і повертались додому в чудовому настрої…

Василь ФЕДИНИШИНЕЦЬ,голова райорганізації УТМР.

Іван ФІЦКОЛИНЕЦЬ, мисливствознавець ДП “Міжгірське лісове господарство”.

http://chas-z.com.ua/

Comments are closed.