Закарпатські екологи виявили багато порушень при рубці лісу

Начальник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області-Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області прийняв участь у міжвідомчій нараді керівників правоохоронних органів області, органів державної виконавчої влади та контролюючих природоохоронних органів.

В ході якої обговорено стан додержання в області вимог законодавства в сфері охорони, раціонального використання, збереження та відтворення лісових ресурсів. За підсумками наради керівникам правоохоронних та контролюючих органів краю доручено вжити додаткових заходів щодо забезпечення додержання вимог лісового законодавства на території Закарпаття.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області в межах повноважень продовжує здійснення державного контролю за станом дотримання вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання і відтворення лісів. Так, держінспекторами перевірено ДП «Великоберезнянське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Хустське ЛДГ».

 В ході перевірок було встановлено незадовільне очищення місць рубок від порубкових залишків, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, пошкодження природного підросту та молодняка, не вивезення в установлені терміни деревини, порушення термінів проведення санітарних рубок, незаконна рубка дерев на лісосіці,  що є порушенням Лісового кодексу України.

Відповідно до постанов КМУ №555 від 27.07.1995р. «Про затвердження санітарних правил в лісах України»  та №665 від 23.07.2008р. «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу» державними інспекторами проведені розрахунки завданих збитків лісовим ресурсам та пред’явлені претензії для їх добровільного відшкодування: ДП «Великоберезнянське ЛГ» на суму 31731,9 грн.,  «Брустурянське ЛМГ» – 5674,13 грн., ДП «Хустське ЛДГ» – 27703,1 грн.

В разі залишення претензій без відповіді Держекоінспекцією будуть заявлені позови в Господарський суд Закарпатської області щодо примусового стягнення зазначених сум.

 Державна екологічна інспекція у Закарпатській області