Золотовалютні резерви України зменшаться на 5 мільярдів

До кінця року Нацбанк розтринькає з резерву 5 мільярдів доларів.Нині в НБУ власних коштів є лише 12 мільярдів. Решта – кредитні гроші.

До кінця 2012 року золотовалютні резерви Національного банку України зменшаться до 25 мільярдів доларів, вважає експерт з економічних питань Олег Соскін.

За його словами, Державі потрібно буде виплатити до кінця року близько 10 млрд дол. На сьогоднішній день у НБУ своїх грошей у структурі золотовалютних резервів є максимум 12 млрд дол. Якщо буде спостерігатися тенденція до скорочення резервів, то до кінця року у Нацбанку залишиться 25 млрд дол. золотовалютних запасів. Але з цих 25 млрд 10 млрд будуть гроші МВФ, а власних буде 10 млрд.

“Приросту від золотовалютних резервів чекати немає сенсу, тому що ми маємо від’ємне сальдо зовнішньо-торгівельного балансу. За рахунок грошей остарбайтерів їм теж не вдається поповнювати золовалютні запаси. Таким чином, фактично у Нацбанку все менше можливості підтримати гривню. Тому що, чим менші золотовалютні резерви, чим більше випускають гривні, тим менша забезпеченість гривні валютними ресурсами. А матеріально-речових ресурсів теж немає, бо ВВП не зростає, реальні інвестиції не йдуть”, – пояснив Соскін.

Крім того, на його думку, Україна витратила на підготовку Євро-2012 близько 14 млрд дол., з них 7 млрд профінансував уряд. Як повідомлялось, згідно з даними Національного банку, золотовалютні резерви України зменшилися за травень на 903 млн дол., з 31,661 до 30, 758 млрд дол.

tsn.ua

 

Comments are closed.