Зарплата закарпатців на 24,5% менша від середнього рівня по Україні

У квітні 2012р. на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 191,5 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2220 грн., що на 1,2% менше ніж у березні п.р. та на 14,6% більше ніж у квітні минулого року.

Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,0 раза перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 квітня 2012р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1094 грн.), однак на 24,5% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у квітні склали 15,93 грн. проти 20,09 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у квітні першість традиційно утримували підприємства по виробництву та розподіленню електроенергії, газу та води, установи державного управління, транспорту, установи фінансової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 20,5% до 57,9%.

Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств готельно-ресторанного господарства, сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг, будівельних організацій. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 58,0–68,5% середнього її розміру в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах по виробництву шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, по виробництву харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, обробленню деревини та виробництву виробів із деревини, крім меблів, текстильного виробництва; виробництво одягу, хутра та виробів з хутра.

Протягом квітня 2012р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 139 год., з них відпрацьовано 132 год. (по Україні – 138 год.).

Для виконання у квітні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 96,5% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 1,7 тис. працівників, або 3,9% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у квітні 2012р. порівняно з березнем зменшилась на 1,2%, а порівняно з квітнем 2011р. зросла на 14,2%, – повідомила  начальник відділу статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області О. Головач.