Супербактерії вбиватимуть більше людей, ніж рак

У всіх регіонах світу стрімко зростає стійкість до антибіотиків, які покликані боротися з Klebsiella pneumoniae – кишковою бактерією, що викликає такі захворювання, як пневмонія, сепсис, інфекції у новонароджених пацієнтів і пацієнтів реанімаційних відділень лікарень.

Стійкі до антибіотиків інфекції – такі, як кишкова паличка, малярія і туберкульоз, – до 2050-го року будуть вбивати ще 10 мільйонів осіб на рік – більше, ніж зараз помирають від ракових захворювань, повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження, замовлене прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном.

На сьогоднішній день в результаті захворювання інфекцій, стійких до антибіотиків, помирають щороку 700 тисяч осіб.

У травні цього року Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт, згідно з яким, у всіх регіонах світу стрімко зростає стійкість до антибіотиків, які покликані боротися з Klebsiella pneumoniae – кишковою бактерією, що викликає такі захворювання, як пневмонія, сепсис, інфекції у новонароджених пацієнтів і пацієнтів реанімаційних відділень лікарень. У звіті зазначено, що в багатьох частинах світу вже стали неефективними антибактеріальні препарати для лікування інфекцій сечових шляхів.

В Австралії, Австрії, Канаді, Франції, Японії, Новегіл, Словенії, ПАР, Швеції і Великобританії підтверджені численні випадки стійкості до лікування гонореї – хвороби, з якою кожен день у всьому світі заражається понад 1 мільйона чоловік.

Перше велике дослідження ВООЗ щодо резистентності до антибіотиків фокусується на семи бактерії, що відповідають за такі поширені та такі важкі захворювання як сепсис, діарея, пневмонія, інфекції сечових шляхів і гонорея.

http://health.unian.ua

Comments are closed.