Таємниці селища Середнє: грандіозні печери з запасами вина та руїни замку Тамплієрів. ВІДЕО

[Total: 0    Average: 0/5]

Руїни лицарського замку, печери, видовбані турками, та смачне вино можна знайти в селищі на Закарпатті.

Неймовірні люди, казкові краєвиди та магія лісів – принади, якими Закарпаття не перестає приваблювати тисячі туристів щороку. Однак, крім низки відомих місць для відпочинку, в Карпатських горах трапляються селища, про які навряд хтось чув. Але від цього вони не стають менш цікавими та мають чим здивувати допитливих туристів. Одним із таких невідомих сіл є Середнє.

Селище лежить між На Закарпатті винороби змагаються за звання кращого виробника цього напою На Закарпатті винороби змагаються за звання кращого виробника цього напою Мукачевом та Ужгородом. Тут є два загадкових місця, які варто побачити. Середнє в першу чергу відоме – як виноробне. На його території збереглись підземні ходи та підвали, яким близько півтисячі років.

Читайте також: Бджолина ферма в Колочаві: апітерапія та рецепт закарпатської медовухи Бджолина ферма в Колочаві: апітерапія та рецепт закарпатської медовухи Бджолина ферма в Колочаві: апітерапія та рецепт закарпатської медовухи.

Після перемоги угорців над Османською імперією, в полон було взято кілька тисяч турків. Саме вони кирками продовбали тунелі, які ми можемо відвідати тепер. Роботи тоді велися, як говорять жителі Середнього “до останнього турка”, не вижив ніхто. Усі полонені під час робіт загинули. Перекази свідчать, що тунель будували десять років.

4,5 кілометра підвалів спочатку були прихистком для людей під час різних воєн та повстань. А згодом стали сховищем для вина, яке тут зберігається і тепер. Розміри бочок в тунелях досягають розміру двох метрів у діаметрі.

У цих підвалах унікальні умови для зберігання вина. Тому воно було дуже популярним свого часу при царських дворах. А місцеві винороби винаймали цілі підвальні вулиці для зберігання своїх бочок.

У селі Середнє є ще одне досить загадкове місце – Замок Тамплієрів – єдиний на території сучасної України. Тамплієри на Закарпатті з’явились у ХІІ столітті. Звідси вони возили сіль до Європи. Однак, цей орден швидко зник, а замок простояв ще декілька століть – пережив повстання, війни, зрештою від нього майже нічого не лишилось, пише ТСН.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.