Скільки заробляють українці в Польщі

Кожен третій українець працює на будівництві, кожен п’ятий – на збиранні врожаю.
За останні кілька років кількість українців, які виїхали працювати в Польщу, значно збільшилася. Як показує дослідження, проведене у варшавській агломерації, у близькому зарубіжжі трудиться близько мільйона українців, повідомляють Ukr.Media з посиланням на Hyser.

Середня заробітна плата українця в місяць 2100 злотих, або 15 тисяч гривень, це близько $600. А тим часом умови праці в Польщі не найлегші. Робочий тиждень триває не менше 54 годин, що відповідає 10-годинному робочому дню.

Основні напрямки, куди наймають українських працівників, – це домашні господарства (37,6%), будівельні та ремонтні роботи (23,6%), аграрний сектор (19,3%). Понад 70% працівників наймаються на просту фізичну роботу, яка не вимагає спеціальної кваліфікації. Але значна частина українців, яка їздить на заробітки у Польщу, – це люди з вищою і середньою освітою.

Більше половини працівників – це чоловіки, середній вік яких 33 роки. Кожен п’ятий українець у Польщі працює в невеликих фермерських господарствах, на збиранні врожаю та фруктів.

Опитування показало, що українці беруться за ту роботу, від якої відмовляється місцеве населення, так як 70% поляків скаржиться на низьку оплату праці. Регулярність поїздок українців на заробітки в Польщу – до дев’яти разів поспіль, середня тривалість – п’ять місяців.

zakarpatpost.net

Comments are closed.