Чи допоможе Ужгородська мерія аеропорту «Ужгород»

[Total: 0    Average: 0/5]

Припинення діяльності аеропорту створить значні незручності для потенційних пасажирів, завдасть місту Ужгороду, Закарпатській області, державі невиправної шкоди  в реалізації соціально-економічних програм, особливо для пріоритетної та перспективної для області туристичної галузі, а також стратегічному курсу на інтеграцію України до Європейського Союзу.

За інформацією прес-служби обласної ради, депутати звернення до Ужгородської міської ради щодо фінансової та правової підтримки діяльності Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород». Відповідне рішення оприлюднено на сайті облради.

У документі наголошується: «Міжнародний аеропорт «Ужгород» – єдиний інженерно-технічний та комерційний комплекс області, призначений для приймання та відправлення повітряних суден, здійснення їх комерційного, наземного та технічного обслуговування, обслуговування пасажирів, багажу, пошти та вантажів, а також надання всіх інших  авіаційних  та  неавіаційних  послуг  авіакомпаніям, клієнтам, іншим юридичним та фізичним особам, здійснення різних видів непрофільної діяльності. При визначенні сприятливого інвестиційного клімату одним із критеріїв, на які орієнтується інвестор, є наявність в регіоні аеропорту.

Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний  аеропорт «Ужгород» засновано на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області і підпорядковане Закарпатській обласній раді.

Обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією зацікавлені у діяльності авіапідприємства та постійно вживають заходів,  що спрямовані на збереження діяльності авіапідприємства, поліпшення умов його функціонування, забезпечення підвищення рівня безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності інфраструктури аеродрому, відповідності її нормам ICAO.

З обласного бюджету забезпечується фінансова підтримка на проведення навчання персоналу авіапідприємства, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам аеропорту і спожиті комунальні послуги, придбання техніки та обладнання тощо. Постійно проводиться робота із залучення коштів для відновлення інфраструктури аеропорту. У 2016 році в ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» за кошти державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету реалізовано проекти із: реконструкції огорожі території; капітального ремонту будівель ТП-2 (Вогонькова підстанція), ВОХОР, накопичувача (терміналу). У 2017 році проведено капітальний ремонт штучної злітно-посадкової смуги аеродрому. Всього упродовж 2016-2017 років за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету на аеропорт було спрямовано 27,9 млн грн, у тому числі з обласного бюджету 8,6 млн гривень.

Обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією мають стійку позицію щодо збереження та відновлення діяльності ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород», і вона підтримується мешканцями, діловими партнерами, туристичними та бізнесовими колами області. Вважаємо, що припинення діяльності аеропорту створить значні незручності для потенційних пасажирів, завдасть місту Ужгороду, Закарпатській області, державі невиправної шкоди  в реалізації соціально-економічних програм, особливо для пріоритетної та перспективної для області туристичної галузі, а також стратегічному курсу на інтеграцію України до Європейського Союзу.

Враховуючи вищенаведене, з метою збереження існуючого найзахіднішого аеропорту держави, його сталого функціонування, депутатський корпус обласної ради пропонує Ужгородській міській раді долучитися до фінансової та правової підтримки діяльності авіапідприємства», – зазначено у зверненні обласних обранців.

zakarpatpost.net

Comments are closed.