Стали відомі найбільш затребувані професії в Україні та на Закарпатті

У Державній службі зайнятості констатують наявність кваліфікаційно-професійного дисбалансу на українському ринку праці.

Про це повідомив в. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко, передає “РБК-Україна”.

Наразі в Україні на ринку праці переважає кваліфікаційно-професійний дисбаланс. 80% випускників шкіл намагаються вступити до вищих навчальних закладів і менше 30% отримують професійну освіту.

“Кого сьогодні потребує ринок праці? Вибачте, казатиму так, як є. Отже, це електрозварювальники, слюсарі, токарі, пекарі, водії, столяри…

Працівники сфери послуг: продавці, швеї, кухарі, офіціанти, охоронці, медсестри.

Працівники сільського господарства також достатньо затребувані: трактористи, птахівники, тваринники, робітники з обслуговування сільгосптехніки…

Потрібні також інженери різних галузей, фармацевти, не вистачає сьогодні і вчителів у країні”, – розповів він.

Ярошенко також зауважив, що найбільша кількість безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, це дипломовані юристи та економісти.

“Знаєте людей із якими професіями є надлишок у службі зайнятості? Економістів та юристів. На 3 тис. вакансій економістів… і то економісти потрібні виключно професійні, а не ті, у кого в дипломі записано: “економіст”… Так-от, на 5 тис. бажаючих є менше 3 тис. вакансій.

Ця статистика є показовою, що вища школа не орієнтується на реальні потреби ринку праці в Україні”, – зазначив в. о. голови Держслужби зайнятості.

Нагадаємо, що за даними закарпатської газети «Робота та навчання», у середньому розмір оплати праці серед вакантних посад 5-7 тисяч гривень. Саме стільки готові платити бетонярам, касиру обмінного пункту, водіям, прибиральниці, продавцям, кредитним експертам.

Крім того, адміністратору на рецепції в фітнес центрі, швачкам, операторам комп’ютерного набору,  пропонують 8 тисяч гривень.

Проте є й більш високооплачувані пропозиції.

Наприклад, продавцеві консультанту зоомагазину в Ужгороді та Мукачеві пропонують 9 тисяч гривень на місяць,  так само і комлектувальнику бензо та електроінструментів в Ужгороді, експедиторам та фарбувальникам автомобілів  в Ужгороді – 10 тисяч, а трактористу в фермерському господарстві у Мукачівському районі –  від 10 до 25 тисяч гривень,  колористу з підбору авто фарб від 10 до 16 тисяч гривень.

Також у газеті «Робота та навчання» є пропозиції роботи за кордоном та в Києві. Зарплати там пропонують значно вищі, але оскільки це за межами області, такі вакансії до ваги ми не брали.

zakarpatpost.net