Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 17 травня

День на Закарпатті був багатим на події.

У Ботанічному саду в Ужгороді можна побачити гарні вічнозелені кущі самшиту.

На одному з них садівник навіть вирізав тризуб.

Робота літнього чоловіка дуже цікава і патріотична. Він каже, що тепер для нього це – хобі для душі.

Утім це ще не все.

За словами охоронця, самшит – унікальний кущ. Через нього не проникають краплі дощу і під ним завжди сухо. Більше того, під самшитом два хвостаті вартові влаштували собі будиночок і там ночують, хоча будки в них є, але, видно, спати на свіжому повітрі собакам приємнеіше.

Два безпорідні кудлаті красені справді привітно зустрічали журналістів газети “Неділя Закарпатські новини” починаючи від нашого першго кроку на територію Ботанічного саду і так протягом усієї мандрівки.

Вони підійшли, обнюхали нас і почали лащитись, показували якісь дороги.

Це – собаки – модники. У них довга (сантиметрів 10) густа шерсть, схожа на спеціально підібрану зачіску.

Прокуратура Закарпатської області не погоджується з ухвалами Ужгородського міськрайонного суду, якими відмовлено у задоволенні клопотання процесуального прокурора щодо відсторонення від займаних посад на час проведення досудового розслідування одного із заступників керівника Закарпатського ОУЛМГ та директора одного з місцевих лісових господарств.

Як ми інформували, посадовці підозрюються у тому, що в період 2016 року, зловживаючи службовим становищем допустили незаконні порубки деревини на території природньо-заповідного фонду «Ужгородського ЛГ» (ч.2 ст.364 КК України).

Вчора, 15 травня, у судовому засіданні прокурор наголошував на тяжкості злочину у якому наразі підозрююся  посадовці, а також на тому, що обіймаючи теперішні посади, вони можу впливати на свідків чи іншим чином перешкоджати проведенню об’єктивного досудового розслідування у розумні строки.

Крім того, при розгляді клопотання стосовно заступника Закарпатського обласного управління лісомисливського господарства прокурором акцентовано увагу суду на тому, що вироком Хустського районного суду, підозрюваного, який тоді займав посаду директора Хустського ЛМГ, у 2013 році визнано винним у отриманні 1000 дол США неправомірної вигоди (ч.2 ст.368 КК України (в редакції 2013 року).

В Ужгороді в Ботанічному саду ростуть дивовижні сині дзвіночки. Вони зачаровують красою і милуватися ними хочеться безперестанку.

У цієї рослини багато назв, найвідомішою з яких є аквілегія. В Європі ці квіти  відомі як ковпачки ельфів, у нас – як водозбір, на Півночі – як лісові феї, а в Латинській Америці їх і зовсім називають лісовими духами. Аквілегії підкорюють далеко не з першого погляду, але зате назавжди.

Це не просто одна з основних культур для озеленення. Вона сама по собі виступає своєрідним «казковим персонажем» –  змушує придивлятися до деталей, шукати несподівані асоціації та притягує увагу рухом і таємничим мерехтінням.

Квітки аквілегії навіть у суху погоду ніби сяють, здаються вкритими таємничими крапельками роси. Справа в тому, що між  чашелистиками розташовані вузенькі пелюстки, що закінчуються порожніми шпорами, які легко утримують воду. Тому рослина і називається аквілегія: «аква» латинською вода, «лего» – збирати. Така химерна будова надає квіткам особливої екзотичності. А за здатність збирати в квітки воду рослину у нас в народі здавна так і прозвали – водозбір.

Як раніше повідомляв zakarpatpost.net, нині в самому центрі Хуста горіла піцерія “Челентано”.

Фото події прислала нам постійна читачка газети “Неділя Закарпатські новини”.

На місці події було багато людей.

Зараз очевидці нам повідомили нові важливі деталі.

Загорання першими відчули працівники відділу соцзахисту населення, будівля якого знаходиться неподалік.

Жінки не відчували диму, але їм здався дивним, жар, незвичний і дуже сильний.

Вони вийшли на вулицю і помітили загорання.

Пожежа спалахнула приблизно об 11:30. На її ліквідацію було залучено 5 одиниць техніки – 4 автомобілі з Хуста і 1 – із Вишкова. Наразі її повністю ліквідовано.

Спочатку очевидці казали, що джерелом загорання була одна з печей, адже там печуть піцу.

Утім далі люди сказали, що офіційною версією є загорання проводки.

За менш ніж два місяці 12-ти річний Владислав вже здав кілька десятків аналізів та пройшов багато діагностичних досліджень. А все почалося наприкінці січня, розповідає мама хлопця. Владислав збирався до школи і раптом йому стало погано. Хлопця знудило та піднялась температура.

Про це йдеться у сюжеті М-студіо.

Пані Інга відразу відвезла сина до сімейного лікаря. Згодом, у хлопця виявили в легенях воду. Лікарі викачали 500 грам рідини, згодом ще 300.

Після ретельного обстеження лікарі діагностували рідкісне імунне системне захворювання з’єднувальних тканин. Владислав тримається, як може. Сподівається, хвороба відступить. Та він колись стане відормим футболістом, адже про це мріє змалечку. Та зараз тренування довелось відкласти.. За словами пані Інги, зараз на Україні є тільки 26 таких лікарів, котрі спеціалізуються саме на цій хворобі, а як діагностика так і консультації та й саме лікування коштує дуже дорого. Тож, усіх небайдужих жінка благає про допомогу. Жінка розповідає, вже довелось поспілкуватись і з аферистами, які нібито хотіли перерахувати кошти на картку. Вони просили ввести пароль на банкоматі, та жінка вчасно зрозуміла, що тут щось не так. Однокласники її старшого сина вже відмовились від випускного, а кошти вирішили віддати їй на лікування.

Роздинка нашого краю – унікальна архітектурна споруда – Невицький замок зустрічає гостей…. зі сміттям.

Попри встановлені урни та періодичні акції із прибирання території від ініціативних громадян туристи все одно «транспортують» до середньовічного замку купу пластику, скла та поліетилену. Урни вже повні, а навколо них галявини із залишків чийогось дозвілля.

Чому сміття ніхто не прибирає? Чому відповідні служби нікого не штрафують за безлад?

Більше того, під час негоди ще 11 березня сильний вітер зірвав дах із вежі, що вже давно була аварійною і яку давно потрібно було реконструювати і укріпити.

Та найгірше в цій ситуації те, що досі ніхто не спромігся забрати навіть дошки.

Вони досі валяються у траві поруч із вежею.

Цьогорічна культурно-мистецька акція, присвячена Дню Європи та Міжнародному дню захисту дітей, відбудеться в атріумі облдержадміністрації 31 травня.

На благодійний бал запрошені представники бізнесу й політикуму, митці, меценати, для котрих організують аукціон робіт вихованців Вільшанського дитячого будинку-інтернату.

Традиції благодійності такі самі давні, як і традиції проведення балів. У нашому краї вперше благодійний бал «Європейська весна» відбувся 20 травня 2016 року. Україна прагнула оновлення, об’єднання довкола європейських цінностей і в першу чергу – соціальної відповідальності. Тоді під час аукціону було зібрано понад 60 тисяч гривень. У 2017 році проведення благодійної акції співпало з наданням Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Друга «Європейська весна» в Ужгороді зібрала майже 155 тисяч гривень. У 2018 році на мистецько-благодійній акції, присвяченій Міжнародному дню захисту дітей, було зібрано понад 170 тисяч гривень. Кошти використали для потреб вихованців школи-інтернату.

Повторна експертиза та ексгумація тіла: родина Карнаухових домоглася перезапуску розслідування у справі смерті 26-річної доньки Катерини.

Рідні дівчини-поліцейської кажуть, що вони отримали нові деталі злочину, щоправда поки їх не розголошують.

Батько померлої дівчини запевняє, що у справі прибрали примітку “природня смерть”, а правоохоронці працюють вже над розкриттям саме вбивства.

22 травня проведуть вилучення тіла з місця поховання, а вже наступного для екпертизу зроблять київські судмедексперти.

На жаль, від отриманих опіків чоловік 1976 року народження, мешканець села Косино, що на Мукачівщині помер сьогодні о 01:45 години ночі, пише Mukachevo.net

Лікарі і раніше давали невтішні прогнози, адже закарпатець отримав дуже серйозні опіки 90% тіла.

Що стосується його доньки, яка намагалась загасити батька і отримала опіки нижніх та верхніх кінцівок, йде на поправку.

Нагадаємо, 12 травня під вечір, до лікарні доставили чоловіка з опіками. За попередньою інформацією, на другий день після весілля власної доньки, закарпатець облив бензином себе будинок та автівку. За версією поліції, заспокоївшись, сів перекурити і спалахнув.

Згодом, сусіди розповіли, що перед трагічною подією у родині була сварка.

В Ужгороді цвітуть маки. Цю дивовижну квітку ніхто не висаджував, та побачити її можна в різних районах міста. Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» знайшов перший мак, що розквітнув неподалік ПАДІЮНу на Студентській набережній.

Згодом червоні рослини квітуватимуть неподалік мосту Масарика та в районі «Озерний» біля так званих Чорних озер.

Утім побачити їх можна і посеред інших зелених зон.

Загалом мак вважається символом родючості. Він присвячений богові сну. За переказами, Морфей усипляє людей, торкаючись до них квіткою маку. Цікаво, що із латинської назва рослини перекладається як «справжня дитяча каша». Вірогідно, що пов’язано це з тим. що колись для того, щоб діти добре спали, до їжі їм додавали сік маку. Хоча така добавка є дуже шкідливою і відомі випадки, коли після таких «ліків» діти більше ніколи не прокинулись.

Мак ще називають годинником пробудження. Оскільки його бутони щоразу розкриваються о шостій ранку.

Проте цвітіння його недовге. Цікаво, що у квітці рослини зовсім немає нектару, але в коробочці міститься 50-70 тисяч насінин.

zakarpatpost.net