Оперував під обстрілами: історія медика Купіна з Харкова, який понад 82 діб не виходив з лікарні

Про це повідомляє МОЗ у своєму телеграм-каналі.

Читай тільки перевірені новини на сайті zakarpatpost.net

Вже майже три місяці повномасштабної війни наші лікарі щодня рятують українців від уламків снарядів і куль, допомагають тим, хто травмувався під завалами укриттів чи тікаючи від небезпеки. Вони повертають своїх пацієнтів до життя, котре для багатьох вже не буде таким, як раніше, але принаймні — воно буде!

Володимир Купін – завідувач ортопедично-травматологічного відділення Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні. Від початку повномасштабного вторгнення росії він разом із більшістю своєї команди залишився жити на роботі, працювати і допомагати пацієнтам.

Лікувальний заклад опинився в одній із найбільш обстрілюваних частин Харкова – лінія фронту проходила зовсім поряд, – але ні на мить не припиняв роботи.
Медики цілодобово перебували в лікарні протягом 82 діб і лише з середини травня могли за бажання ночувати вдома.

«Як всі ми від самого початку війни захоплювалися нашим народом, нашими захисниками, так я захоплююся своїми колегами, – говорить Володимир Іванович. – Дехто з команди певний час жив у лікарні з дітьми, та все одно продовжував виконувати свою роботу».

За словами лікаря, війна змінила все. Найчастіше зверталися пацієнти з мінно-вибуховими травмами: як військові, так і цивільні. Серед останніх значно побільшало літніх людей – рятуючись від обстрілів, вони бігли, часто падали, травмувалися, ламали кінцівки. Вони так само страждали від болю, не могли рухатися, і їм також надавали медичну допомогу.

Вже у перші дні повномасштабної війни лікарня постраждала від обстрілів – в будівлі вибило багато шибок, частково були пошкоджені палати. Лікарям доводилося прикривати вікна ковдрами, адже на вулиці була мінусова температура.

На запитання, про що він мріє, Володимир Іванович відповідає: «Найбільше я мрію про мир, щоб припинилися бомбардування і стрілянина. Хочеться, щоб повернулися сім’ї, хочеться обійняти дружину, дітей. Я під час війни став дідусем – хочу познайомитися з онукою, адже її евакуювали, і ми бачимося лише по відеозв’язку».

Історія лікаря Купіна – одна з тисяч історій життя героїчних українських медиків, які пліч-о-пліч із військовими, рятувальниками стоять на передовій нашої оборони, лікують не лише зранені тіла, а й душі. Вклоняємося перед їхнім героїзмом і дякуємо за роботу. Тільки так переможемо!

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост