В ужгородському Ротарі-парку інвентаризували дерева за американською системою “iTree Eco”

Результати дослідження дерев у Ротарі парку представили 4 жовтня в Ужгороді. Оцінювали їх за американською системою “iTree Eco”, яку використовують під час інвентаризації зелених насаджень.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

В Ужгороді інвентаризацію проводила громадська організація “ФОРЗА”, повідомляють журналісти Суспільного.

Дослідили майже 2 гектари парку, зокрема, інвентаризували — 189 дерев. Оцінювали їх за такими показниками: порода, діаметр стовбура, ширина, висота, освітленість та відмирання крони. П’ять найвизначніших за показниками дерев отримають персональну “візитівку”.

Олена Козак, представниця ГО “Український екологічний клуб “Зелена хвиля”, яка є головним виконавцем проєкту, пояснює : “Дуже часто люди звикли думати, що дерева, їхня цінність полягає суто в деревині. Але насправді це не так. Тому, що їхня цінність є значно ширшою. І справжню їхню цінність насправді дуже важко обрахувати. Це те, що забезпечує нам якісний відпочинок, те, що є джерелом натхнення. Це також ці зони, що очищують наше повітря, поглинають вуглекислий газ. Вони допомагають нам пом’якшити наслідки зміни клімату, регулювати водний стік і так далі. Тому ми потребуємо певних інструментів, щоб оцінити цінність дерев, зелених зон або у певних одиницях виміру, або у грошовому еквіваленті — людині так легше сприймати інформацію. Одним із таких інструментів є “iTree Eco” — програмний застосунок для збирання даних з окремих дерев”.

Представниця ГО “Форза”, координаторка проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” Наталія Волошина каже: “Загалом протягом року дерева, всі ці 189 дерев, надають вигод місті, ті, які можна обрахувати, на суму понад 70 тисяч гривень. Відновна вартість цих дерев становить понад 8 мільйонів гривень”.

На заході представникам кількох ужгородських шкіл №4, 5, 6, 7, 15 та 17, які взяли участь в обговоренні, подарували ялівці й туї — їх висадять біля навчальних закладів.

ЗакарпатПост