Наскільки зростуть ціни на продукти перед Великоднем

Напередодні Великодня зростання цін на продукти харчування не перевищуватиме 5-10%. Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. За його словами, після Великодня буде зниження ціни на яйця.

замовляй рекламу в газетах: Закарпатські оголошення, Робота Гроші, Поради Здоров’я та отримай рекламу в дописі або сторіс 👇безкоштовно • 050 222 50 50, вайбер

“Враховуючи, що ріст цін відбувався протягом року, сказати, що в переддень Великодня ціни зростуть в межах 15-20% не доводиться. Додатковий ріст фактично відштовхне людей купувати цей продукт, враховуючи і платоспроможність українців. Тому, якщо і буде підняття ціни за рахунок попиту, який існуватиме в Україні, то не буде перебільшувати 5-10%”, — сказав Марчук, пише Суспільне.

Після Великодня буде відігравати свою роль фактор сезонності, потепління, на ринок будуть заходити домашні виробники, а не лише промислові, додав Марчук. Коли з’являтимуть овочі на відкритому грунті, пропозицій ставатиме більше, вони будуть опускатися в ціні.

Марчук додав: ціни в Україні зросли порівняно з минулим роком.

“Якщо ми подивимося в цілому на весь 2022 рік, то протягом кожного місяця фактично ми фіксували ріст цін. За статистикою Держстату, в середньому ріст понад 24%. Хоча, якщо розділити на різні види продуктів, деякі подорожчали на 30-35%, деякі на 15%-20%”, — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

За його словами, в цілому це позначається на сімейному бюджеті, на платоспроможності українців. В 2023 році спостерігається подальша тенденція росту цін на продукти харчування. І вже зараз фіксується ріст цін на м’ясні види продуктів, на молочну продукцію. Топом зростання цін залишаються овочі — через фактор сезонності. В цей період ще не має в достатній кількості власних овочів. Це, зокрема, викликано факторами, безпосередньо обумовленими тимчасовою окупацією південних регіонів Херсонської та Запорізької областей.

“В цей період ми вже зазвичай мали досить значну пропозицію ранніх овочів з цих територій, вирощених у теплицях. Але зараз вони не постачають на ринок. А ті теплиці, які працюють, вони не повною мірою забезпечують пропозицію на ринок, тому що удари по інфраструктурі, енергетиці призвели до того, що багато хто з бізнесу взагалі не розпочинав. А ті, що розпочинали, їм дуже важно. Відповілно ми бачимо цінову позицію досить високу”, — пояснив Марчук.

ЗакарпатПост