Новий візовий колекс ЄС містить мало переваг для українців

Український переклад нового візового кодексу ЄС презентували у Донецьку. На думку експертів, з багатьох пунктів є сумніви щодо переваг цього документу, зокрема якщо порівнювати з угодою про спрощений візовий режим.
Новий візовий кодекс ЄС, що який набув чинності 5 квітня, справді має певні переваги з точки зору уніфікації вимог і спрощення візової процедури, погоджується координатор міжнародної ініціативи «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко. Однак, за її словами, ці переваги не дуже суттєві: «Тому що насправді багато ключових, базових положень цього кодексу залишилося або на попередньому рівні, або є суперечливими», – зауважила Сушко.

Перелік документів – найбільш дратівлива тема

Найбільш чутлива проблема для українців, які отримують шенгенські візи, – це надмірно великий перелік необхідних документів. Як зазначила Сушко, з одного боку, позитив у тому, що візовий кодекс нібито регламентує та уніфікує перелік документів для всіх посольств. Але з іншого боку – там є положення, що в разі виникнення сумнівів у посольства щодо мети поїздки, візові вимоги можуть збільшуватися. На практиці це й надалі означає, що громадянин України, відвідавши візовий відділ, змушений буде знову повертатися додому, аби зібрати додатковий пакет документів, і тоді знову приїхати до Києва. Тобто процес і надалі залишається дуже складним, підкреслила Сушко.

Співробітники посольств мають бути доброзичливими

Відмовитися від вимог додаткових документів у посольствах дуже складно, зазначив в інтерв’ю «Німецькій хвилі» генеральний консул Чехії в Донецьку Антонін Мургаш. Утім, на його думку, працівники посольств не повинні умисне «вставляти палки в колеса» громадянам України. «Ми добре пам’ятаємо, як не так давно громадяни Чехії також стояли в таких чергах перед іншими консульствами, тому вважаємо, що представники посольств мають бути доброзичливими і працювати в конструктивному діалозі, додав Мургаш.

Щоденний Львів