Закарпаття: У гірському краї реалізується українсько-словацький транскордонний проект “Освіта про європейські цінності”

З січня 2011 року у Закарпатській області почалася реалізація українсько-словацького транскордонного проекту “Освіта про європейські цінності” в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2007-2013 рр.

Проект виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу, в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 рр.

У Закарпатській області проект патронує і надає йому всіляку підтримку народний депутат України Василь Васильович Петьовка.

Мета проекту: активізувати взаємне порозуміння молодих людей і педагогів через програми обміну, встановлювати взаємні відносини на програмні аспекти для організованих та неформальних методів навчання, орієнтованих на освіту відповідального єврогромадянства в спільній Європі.

Партнерами у проекті виступають: Шкільний інтернат м. Кошице (Кошицький край, Словаччина), а також Центр Європейської Інтеграції та Транскордонного Співробітництва (Закарпатська область, Україна).

Проект складається із заходів у Закарпатській області України та Кошицькому краї Словаччини:

· Стартова конференція в м. Мукачево (Україна);

· Стартова конференція в м. Кошице (Словаччина);

· П’ятиденна культурно-просвітницька програма обміну для молоді в Закарпатській області України;

· П’ятиденна культурно-просвітницька програма обміну для молоді в Кошицькому краї Словаччини;

· Освітньо-просвітницький семінар для педагогів – “Освіта про європейські цінності – I” в м. Мукачево;

· Освітньо-просвітницький семінар для педагогів – “Освіта про європейські цінності – IІ” в м. Кошице.

У рамках проекту українські учасники разом зі словацькими колегами відвідають історичні й культурологічні об’єкти Закарпаття та Кошицького краю Словаччини, познайомляться з історичними, культурними і природними достоїнствами прикордонних областей, що підвищить відповідальність за навколишнє середовище та розвиток європейських цінностей.

Учасники проекту влітку візьмуть участь у захоплюючому екологічному сплаві на катамаранах по річці Тиса на Закарпатті, а взимку покатаються на лижах у засніжених горах Словаччини.

Проект “Освіта про європейські цінності”:

– дасть учасникам шанс не лише здобути важливі знання та навички щодо європейської освіти в інтересах європейських цінностей, але й зустрітися з учнями, студентами та педагогами Словаччини;

– буде сприяти поліпшенню обізнаності молоді, створенню партнерств і багатьох неформальних відносин серед молоді та педагогів, безпосередніх учасників заходів. Створені партнерські зв’язки будуть підтримуватися протягом тривалого часу після завершення проекту.

До участі в проекті буде залучено здібних студентів та педагогів освітніх закладів, які навчаються та працюють у Закарпатської області і Кошицькому краї, а також  відзначені за успіхи в навчанні, науковій і громадській діяльності.

Кандидати на участь в проекті мають надіслати свої анкети в електронному вигляді на адресу:  office@eurointegration.org.

Кількість місць на участь в проекті обмежено, тому при відборі учасників буде враховуватись черговість подання анкет.

Уся інформація щодо проекту та Анкета учасника на Інтернет сайті: www.eurointegration.org (дивіться в розділі “Програми” проект “Освіта про європейські цінності”).

Додаткову консультацію можна отримати написавши листа на адресу: office@eurointegration.org, зателефонувавши за номером: +38 067 777 99 27, або звернувшись до офісу проекту за адресою: м. Мукачево,  вул. Маргітича, 12.

Директор Центру Стрюков С.Г.

Comments are closed.