Від весняних заморозків на Закарпатті найбільше постраждали абрикос, персик та нектарин – експерти

Закарпаття займає п’яте місце в державі за показниками виробництва сільгосппродукції

Сільськогосподарським виробництвом на Закарпатті займається    більше тисячі сільгосппідприємств та фермерських господарств, з них майже сім десятків – порівняно великі товаровиробники. За показниками виробництва продукції сільського господарства область займає п’яте місце серед регіонів України. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо.

Для чого закарпатські ґаздині так багато маринують?

Позитивні зрушення спостерігаються й у розвитку традиційних для Закарпаття багаторічних насаджень. Нині в області у всіх категоріях господарств нараховується майже 15 тисяч гектарів плодово-ягідних насаджень, у тому числі у товарному сільськогосподарському виробництві – більше 2-х тисяч гектарів. «Впродовж 2015-2017 років створено півтори тисячі гектарів багаторічних насаджень, зокрема тисяча гектарів засаджено горіхоплідними культурами, 170 гектарів садами, по 40 гектарів займають ягідники та лохина, більше 20 гектарів — виноградники», — розповів Ю.Лесьо. В рамках обласної програми розвитку та підтримки галузі рослинництва в області, сільгосппідприємствам минулоріч надали знижку за придбані саджанці. Загалом відшкодовано більше сорока тисяч одиниць садивного матеріалу на суму понад мільйон гривень, що дозволило засадити плодовими деревами 18 гектарів землі. Окрім цього, відшкодовано вартість придбаного та встановленого поливного обладнання у садівництві.

Ю.Лесьо також відмітив стабільну позитивну динаміку розвитку тваринництва в області. У всіх сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах порівняно з минулим роком збільшено чисельність поголів’я великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз. Зросли обсяги виробництва м’яса, молока, яєць та вовни.

Цього року на всій території області від заморозків постраждали плодові, виноград, сходи картоплі та розсади овочів, адже квітень та травень за температурним фоном були найхолоднішими за останні 15 років. Водночас, за словами Ю.Лесьо, фактів масового пошкодження або загибелі сільськогосподарських культур на Закарпатті не зафіксовано. Найбільше постраждали кісточкові – абрикос, персик та нектарин, прогнозований недобір урожаю цих фруктів складає 70 відсотків.

Наразі в області розпочали збір врожаю зернових, зокрема озимого ячменю, врожайність котрого становить 35 центнерів з гектара. Загалом вся посівна площа сільськогосподарських культур цьогоріч на Закарпатті становить 187 тисяч гектарів. До слова, минулого року аграрники краю зібрали рекордний врожай зернових культур, обсяг валового виробництва зерна склав 412 тисяч тонн, що майже на 25 відсотків більше рівня 2015-го. Щодо цьогорічного врожаю, прогнози давати ще зарано, каже Ю. Лесьо. Водночас, з огляду на погодні умови можна припустити, що він не буде рекордним.

zakarpatpost.net