На Тячівщині гублять не лише ліс, але й річки. ФОТО

На Тячівщині, що нещодавно «засвітилася» на всю Україну завдяки лісовому скандалу, крадуть не лише ліс, але й гравій.

Про факт варварського нищення природи повідомила відома закарпатська письменниця Людмила Загоруйко.

Вона не пройшла мовчки повз грубе правопорушення, а викликала поліцію. І тішить, що серед наших земляків є люди, небайдужі до довкілля, до майбутнього рідного краю.

«Нині. 20 червня. Село Широкий Луг. Від 5.30 ранку ведеться забір гравію на ріці Лужанка. Це саме відбувалось вчора, позавчора, – наголосила вона. –  Зазвичай в ранній час, буває і серед дня. Багаторазові попередження мною мешканця села, депутата сільської ради, члена церковної двадцятки Петра Петровича Танчинця роками ігнорувались. Ріка розрита вщент, дерева вирвані з корінням, валяються вздовж берега. Русло ріки руйнується, береги рвані, в ямах і глибоких воронках. Тут в жаркі дні купаються діти. Єдине зручне місце для пляжа. Загальносільського, де дітвора може відпочити з батьками. Викликали поліцію. Група швидкого реагування приїхала з Дубового. «Бізнесмен» зробив кілька ходок і повернувся на ріку за черговою порцією. Факт зафіксовано, що і просили ще минулого року зробити в обласній екологічній інспекції. Дякуємо хлопцям за швидке реагування. Чекаємо на результати. Гравій має видобуватися в чітко визначеному спеціалістами місці. Особа, що займається таким видом підприємницької діяльності повинна мати на руках всі необхідні документи і дозволи. Бережіть природу. Ми частина її».

Коли вже влада нарешті почне належним чином реагувати на подібне безчинство? Але на жаль, часто чиновники не допомагають виявляти факти екологічних злочинів, а навпаки – прикривають їх.

zakarpatpost.net

Comments are closed.