Реконструкція або знищення Невицького замку: що відбувається

Нещодавно у Невицькому замку, що є одним з неофіційних символів Закарпаття, розпочалася масштабна реконструкція.

Роботи проводять за грантові кошти, а саме за рахунок бюджетної секторальної підтримки ЄС – 9 мільйонів 250 тисяч гривень, пише Мукачевонет.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Подія непересічна. Зокрема проводиться реконструкція дахів та часткова консервація окремих найбільш аварійних стін. Однак, очевидно, щось пішло не так.

“Сьогодні на Невицькому замку. Це пам’ятка національного значення. Роботи тут тривають у двох напрямках. З однієї сторони проводяться реставраційні (консервація, ремонт) роботи, а з іншої відбувається руйнація пам’ятки, що засвідчено огородженням і частковим знищенням передграддя. Далі буде детальніше…”, – повідомив у соцмережі кандидат історичних наук УжНУ, археолог Володимир Мойжес.

Як можна побачити з опублікованих фотографій наразі навколо замку відбувається огородження території, що ведеться, очевидно з явними порушеннями та не узгоджена з науковцями та дослідниками.

 • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост