Учасниками приховування правди про ліки є не тільки фармакологи і деякі вчені, а й чиновники
Нерідко люди кажуть, коли не бачать явного ефекту після прийому ліків, що вони підроблені, чи що не те виписав лікар. Але правда набагато страшніша. Газета ЯСНО пропонує вам коротко ознайомитися з уривками із книжки відомого медичного журналіста. Після прочитання його заміток ви набагато менше станете довіряти рецептам лікарів.
Книжка Бена Голдакра із Великобританії «Bad Pharma» («Погана фармакологія») вийшла в 2012 році і спричинила мало не перебудову всієї фарміндустрії. Наразі вона перекладена з англійської на різні мови світу, у тому числі – українську.
Отже, міфи про ліки.
Європейське медичне агентство (ЕМА) стало героєм скандальної історії, коли протягом декількох років відмовлялося публікувати звіти про клінічні дослідження двох засобів для корекції ваги, посилаючись на комерційну таємницю їх виробників і можливі збитки. Пояснити, чому для агентства можливий збиток фармкомпаній важливіше, ніж захист здоров’я європейців, для якого воно начебто і створювалося, чиновники так і не змогли. Абсурд ситуації посилювався тим фактом, що раніше агентство саме вжило заходів щодо обов’язкової публікації результатів клінічних досліджень • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост