Рік пам’яті закарпатця Андрія Люташина, який скерував винищувач на колону окупантів

Герой України, закарпатець Андрій Люташин захищав небо і був одним з тих, кого називають “Привидом Києва”. 8 березня 2022 року пілот загинув, скерувавши свій вже підбитий літак в окупантів. За бойову хоробрість посмертно Андрія нагородили Золотою зіркою.

замовляй рекламу в газету Робота Гроші: 050 222 50 50, вайбер

Про це повідомляють на Facebook-сторінці повітряного командування “Центр”.

Річниця пам’яті підполковника Андрія ЛЮТАШИНА (позивний «Люцифер»). Рік тому під час чергової спроби ворога атакувати столицю з повітря підполковник Люташин спрямував свій літак на перехоплення. У Макарівському районі Київщини відбувся запеклий бій з багаточисельним ворогом. Він прийняв удар і бився, як справжній патріот і професіонал – пілот винищувальної авіації став гордістю Повітряних сил.

Мужній офіцер виконав бойове завдання до кінця, але… ціною власного життя.

Андрій Олександрович народився в сім’ї військових. З дитинства розумів всю відповідальність військової професії. Хоча вибір кар’єри зробив однозначний. Батько теж – військовий, льотчик винищувача 92 Мукачевського авіаполку. Цей підрозділ у 1992 році дав почин 40 бригаді тактичної авіації у місті Васильків, де згодом розпочне свою службу син. Феноменально, але перший самостійний політ Андрій Люташин зробив саме на батьківському літаку, який той перед розпадом СРСР власноруч повернув в Україну з бойового чергування в Угорщині.

Багато років в небі та серйозний досвід інструкторської роботи зробили з підполковника Люташина потужного фахівця. Вимогливого до себе й інших. Побратими згадують його настанови. Він полюбляв ускладнювати льотні завдання, аби навчити молодих авіаторів мислити, шукати нестандартні підходи до бойових задач. Суворо питав за це, хоча й так само надихав позитивом і підказкою. Прививав підлеглим любов до неба. Тепер цей досвід допомагає побратимам з розумом бити в українській блакиті підлого ворога. Берегти свої життя та мирного люду.

За свою службу та величний подвиг указом Президента України № 228/2022 від 11.04.2022 підполковнику Андрію Люташину присвоєно звання Герой України.

ДЯКУЄМО, ЩО ЗАХИСТИВ НАС!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

ЗакарпатПост